Malowanie Kościołów

startofirmiegaleriareferencjecennik

 

Oferujemy usługi na terenie woj. małopolskiego i okolic.

 

 

Malowanie Kościołów

Nasza firma specjalizuje się w malowaniu kościołów, łącznie z pracami pokrewnymi takimi jak naprawa ubytków tynku, wzmacnianie pęknięć itd.

Dużo uwagi poświęcamy na zabezpieczenie elementów wystroju kościoła, dbamy o czystość w trakcie prowadzenia prac. Często wykonujemy prace etapami, które są omawiane z proboszczem, by zapewnić funkcjonalność kościoła.

Posiadamy ubezpieczenie OC na kwotę 500 000 zł na wypadek uszkodzenia jakiegokolwiek elementu w trakcie wykonywanych prac.

 

Malowanie Kościoła to proces bardzo złożony. Pierwszym i najważniejszym elementem jest ustalenie zakresu prac, który jest uzależniony od obecnego stanu kościoła i od oczekiwanego wyglądu końcowego. Po oględzinach i rozmowie możemy zaproponować technologie wykonania prac. Często samo przemalowanie jest niewystarczające i konieczne są dodatkowe zabiegi, które wpływają na jakość i trwałość wykonanego malowania.

Każde malowanie kościoła jest inne i do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie. Zawsze staramy się zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie poprawę wyglądu a jednocześnie będzie trwałe, dlatego technologia jest taka ważna. Dobór technologii opieramy na wieloletnim doświadczeniu i ścisłej współpracy z technologami wybranego dostawcy materiałów.

Jeżeli w kościele na poszczególnych płaszczyznach należy wykonać oprócz malowania dodatkowe zabiegi to zawsze do tego zachęcamy.

W skład takich dodatkowych prac wchodzą np.:

- zastosowanie preparatów sklejających mikropęknięcia - usuniecie starych powłok malarskich

- naprawę pęknięć - usuwanie miejsc skażonych biologicznie

- poprawa struktury przez nanoszenie specjalnych preparatów

- szlifowanie

- szpachlowanie

- nałożenie zapraw renowacyjnych

Pracujemy wyłącznie na dobrych jakościowo materiałach, zaczynając od tynków renowacyjnych po grunty, kończąc na farbach.

Uzupełnienie ubytku gipsem czy pomalowanie ścian w kościele farbą akrylową lub lateksową to kiepskie rozwiązanie.

 

 

OPIS OFERTY

- czyszczenie ścian i sufitów kościoła

- malowanie kościołów z zachowaniem podziału kolorystycznego, na zasadzie odświeżenia, wówczas dobieramy kolor kilka tonów jaśniejszy niż obecny, który jest przybrudzony przez kurz.

- malowanie kościołów z nawą aranżacją, i tu są dwa warianty:

> osobiście proponujemy kolory po rozmowie z inwestorem i zapoznaniu się z oczekiwaniem, wybieramy kilka typów kolorów z wzornika NCS a następnie malujemy próbki na wybranych powierzchniach lub

> angażujemy projektanta, z którym wspólnie dobieramy kolory, w tym wariancie przed przystąpieniem do malowania mamy projekt kolorystyczny kościoła. Chętnie mogę polecić sprawdzone biuro projektowe z doświadczeniem w pracy z kościołem.

- remont kościołów, w którego skład wchodzi o wiele większy zakres prac niż w przypadku malowania, również w punktach:

> usuwanie starych powłok farb, w takim przypadku dobieramy technologię naprawy struktury tynku. Jest kilka metod takiej naprawy, które dobieramy w oparciu o obecny stan tynków i oczekiwany efekt. Kluczowym czynnikiem dla nas jest trwałość wykonanych napraw, natomiast aspekt wizualny jest podyktowany budżetem przeznaczonym na remont.

- łączenie pęknięć, w zależności od rodzaju i grubości pęknięć od włosowatych po pęknięcia konstrukcyjne są rozwiązaniem, które umożliwiają wzmocnienie takich miejsc.

- czyszczenie i impregnacja posadzek.

- tynki renowacyjne wewnętrzne oraz zewnętrzne grubowarstwowe oraz cienkowarstwowe.

Nie sposób wymienić wszystkich prac, które czasami są konieszne kiedy do remontów podchodzimy kompleksowo. Napotkane problemy rozwiązujemu a nie tuszujemy bo zmienne warunki klimatyczne w kosciołach nie wybaczają błądów.

Oprócz remontów wnętrz wykonaliśmy szereg realizacji zewnętrznych np.:

- remont elewacji kościoła zabytkowego

- remont elewacji obiektów zabytkowych

- ocieplenie elewacji dwóch kościołów

Zdjęcia z realizacji prac z zakładce

 

GALERIA

 

Doświadczenie, które zdobyliśmy w remontach obiektów sakralnych pozwala nam na wyniesienie jakości, oraz standardów na nowy wyższy poziom, z czego jesteśmy dumni.

  

Skura Bartosz

Kontakt:

tel.
505 130 115

oraz Email

bartosz.solbid@gmail.com